Skip to main content

Apie perėjimą prie ekologiškos energijos, dekarbonizaciją ir ŠVOK sistemas

Institucijos vis jautriau ir jautriau reaguoja dėl klimato kaitos poveikio, daromo mūsų kaip žmonių pasauliui, kuriame gyvename. Dėl būtinybės saugoti ir tausoti aplinką sukurta įvairių taisyklių, programų ir veiksmų, kurie vykdyti pastaraisiais metais. Vienas iš jų yra Europos ekologiškasis susitarimas – Europos Komisijos politikos rinkinys, kuriuo siekiama, kad iki 2050 m. Europos Sąjungos (ES) klimatas taptų neutralus.

Anglies dioksido neutralumas – tema, susijusi su daug įvairių sektorių, įskaitant statybos sektorių.

Kaip nurodoma Europos Sąjungoje, statybų sektorius ES sudaro maždaug 40 % energijos sąnaudų ir 36 % išmetamo CO2 kiekio.

Dėl to Europos Sąjunga 2021 m. nusprendė suderinti pastatų energetinio našumo taisykles su Europos ekologiškuoju susitarimu, kad iki 2050 m. pastatų fondas ES neterštų anglies dvideginiu.

 

ŠVOK sektoriaus iššūkiai

Nustatyta, atsižvelgiant į tai, kad patalpų kondicionavimas (vėsinimas ir šildymas) yra pagrindinis pastatų energijos sunaudojimo ir visuotinio atšilimo veiksnys (80 %).

Šis scenarijus yra didelis iššūkis visam ŠVOK sektoriui: kaip pasiūlyti pažangesnes alternatyvas tradicinėms patalpų kondicionavimo technologijoms, kad būtų galima pasiekti tvarumo tikslų.

Kad jie būtų pasiekti, ŠVOK sektorius turi kurti vėsinimo ir šildymo sprendimus, kurie vis dar atitinka reiklių ŠVOK projektų poreikius, tuo pačiu metu:

  • sunaudodami labai mažai energijos;
  • drastiškai sumažindami išmetamą CO2 kiekį;
  • naudodami šaldymo medžiagas, kurios mažiausiai kenkia aplinkai.

Kadangi 40 % Europos Sąjungos energijos sąnaudų sudaro Europietiškų pastatų fondas, o 80 % pastatų sunaudojamos energijos yra dėl kondicionavimo ir šildymo sistemų, būtina taip pritaikyti šias sistemas, kad sumažėtų jų energijos sąnaudos ir dėl to kylantis poveikis aplinkai. Tai galima pasiekti tik pakeitus tradicinę vėsinimo ir šildymo sistemą veiksmingesniais sprendimais, kurie sumažintų poveikį aplinkai, sumažindami energijos sąnaudas, taip pat tiesiogines ir netiesiogines emisijas.

 

„Daikin“ pastangos

„Daikin“ siūlo patikimus ir aukštos kokybės įrenginius. Prekės ženklas taip pat yra gerai žinomas sektoriuje dėl pažangių technologijų kūrimo, kuriomis siekiama sumažinti oro kondicionavimo poveikį aplinkai.

Nuo tada, kai įmonė įkurta, ji daugiausia dėmesio skyrė technologijų, kurios gali padėti išspręsti socialines ir bendruomenines problemas, plečiant verslą, tobulinimui. Grupė, kaip pasaulinė įmonė, kuri prisideda prie žmonių sveikatos ir komforto, siekia įgyvendinti lūkesčius ir išlaikyti pasitikėjimą visame pasaulyje, tuo pačiu metu sukurdama naujų galimybių tausoti aplinką ir mažindama žmogaus poveikį. Todėl „Daikin“ skiria ypatingą dėmesį tvarių ir itin veiksmingų technologijų kūrimui, taip pat nuolat stengiasi sumažinti gamybinių procesų poveikį aplinkai.

„Daikin Applied Europe“, kaip „Daikin“ grupės dalis, siekia tvarumo, užtikrindama, kad jos gamyklos sumažintų energijos sąnaudas ir naudotų tik sertifikuotą ekologišką energiją, išgautą iš atsinaujinančių šaltinių. Tai padeda užtikrinti, kad gamybinių procesų poveikis aplinkai būtų kuo mažesnis. 

Be to, „Daikin“ įrenginiai, skirti taikomajam sektoriui, kaip ir gyvenamųjų namų sektoriui, yra taip suprojektuoti, kad energijos naudojimo efektyvumo požiūriu užtikrintų geriausią našumą rinkoje.

Šio tikslo nuolat siekiama kuriant patentuotą technologiją, kuri taip pat pagerina „Daikin“ aušintuvų ir šilumos siurblių našumą.

Pavyzdžiui, „Daikin“ sraigtinis kompresorius yra su optimizuotu sraigto profiliu, kuris gali veikti su mažo GWP (visuotinio atšilimo potencialo) šaldymo medžiagomis, siekiant labai aukštų energijos naudojimo veiksmingumo lygių.

Čia rasite išsamiau apie „Daikin vieno sraigto kompresorių su inverteriu

Be to, „Daikin“ inverterio technologija, kuri yra integruota daugelyje „Daikin“ aušintuvų ir šilumos siurblių, sumažina sąnaudas, optimizuodama energijos sunaudojimą ir neleisdama energijos eikvoti.

Čia rasite išsamiau apie tai, kaip „Daikin“ aprūpino duomenų centrą neigiamų CO2 emisijų technologija

Visi šie sprendimai padeda sumažinti ŠVOK technologijos poveikį aplinkai, siūlant naujos kartos technologijas, kurios yra 32 % veiksmingesnės nei tradicinės technologijos, ir gali užtikrinti, kad tokios šildymo sistemos kaip katilai būtų iki 30 % veiksmingesnės nei tradicinės technologijos.

„Daikin“ taip pat išplečia žiedinės ekonomikos požiūrį iki šaldymo medžiagos regeneravimo.

„Daikin“ programoje „Loop“ tokios šaldymo medžiagos kaip R-410a, R134a ir R-32 yra lengvai atkuriamos, regeneruojamos ir pakartotinai naudojamos, todėl nereikia išmesti šaldymo medžiagos, pasibaigus naudojimo laikui, kad nekenktumėte aplinkai.

Čia rasite išsamiau apie „Loop Program by Daikin“

Susiję straipsniai

Rasti daugiau

Reikia pagalbos?

Rasti daugiau

Reikia pagalbos?

Rasti daugiau

Reikia pagalbos?

Reikia pagalbos?