Skip to main content

Vėdinimas, oro įleidimas, filtravimas. Koks skirtumas?

Vėdinimas, oro įleidimas, filtravimas

Skirtumas tarp vėdinimo, oro įleidimo, oro filtravimo

Kaip užtikrinti, kad patalpų oras jūsų namuose būtų sveikas? Ar yra geriau vėdinti, įleisti oro, ar orą išfiltruoti? Koks skirtumas tarp šių skirtingų metodų? Leiskite „Daikin“ paaiškinti.

Vėdinimas, oro įleidimas, filtravimas

Namai yra tokia vieta, kuriuose kasdienė veikla yra tiek dažna, tiek ir įvairi. Ruošiame maistą, plauname, miegame, kvėpuojame. Tai ta vieta, kur mes gyvename! Bet vis pamirštame, kad visa tokia veikla teršia mūsų namų vidinį orą. Iš mokslinių tyrimų net matyti, kad oras, kuriuo kvėpuojame namie, kai kuriais atvejais yra iki penkių kartų labiau užterštas nei lauko oras. Koks rezultatas? Susiduriame su alergijomis, jaučiamės pavargę ir kenčiame nuo daugelio kitų sutrikimų. Štai kodėl svarbu įleisti užtektinai oro į savo namus. Gerai, bet kaip tai atlikti? Ar yra geriau vėdinti savo namus, įleisti oro į juos, ar orą išfiltruoti? Koks skirtumas tarp šių skirtingų metodų? Nepanikuokite, „Daikin“ gali atsakyti į jūsų klausimus.

Tai tikrai nėra vienas ir tas pats!

Veiksmažodžiai „vėdinti“, „įleisti oro“ ir „išfiltruoti“ nėra sinonimai, kai kalbama apie namų vidaus oro papildymą. Aprašomi trys oro atnaujinimo būdai, bet yra nedidelių skirtumų:

  • Vėdinimas: gyvenamųjų patalpų vėdinimas yra nuolatinis procesas, kuris vykdomas dieną ir naktį. Užterštas namų oras pašalinamas iš namų naudojant vėdinimo sistemą ir pakeičiamas gaiviu, sveiku oru. Vėdindami namus galite atsikratyti alergenų, drėgmės ir mikrobų, kurių esama ore.
  • Oro įleidimas: oro įleidimas yra laikina priemonė, kuriai namuose sudaromas oro srautas. Kai atidarote langus ir (arba) duris, užterštas oras yra ištraukiamas ir jis su savimi pašalina jame esančias kenksmingas medžiagas.
  • Filtravimas: kad galėtumėte išfiltruoti savo namų vidaus orą, jums reikės oro filtravimo įrenginio. Šis elektrinis prietaisas pašalina blogus kvapus ir žalingas medžiagas, kurios dažnai sukelia alergijas, iš patalpos, kurioje jis yra sumontuotas. „Streamer“ technologija nukreipia jonus į užterštą orą ir paverčia žalingas medžiagas baltymais, kurie vėliau yra pašalinami oksidacijos būdu.

Koks yra geriausias metodas?

Kai pajaučiame, kad kambaryje trūksta deguonies arba užuodžiame pelėsius, dažniausiai atidarome langą, tikėdamiesi, kad pateks užtektinai oro. Visgi taip būna ne visada, ypač naujuose pastatuose ir neseniai atnaujintuose namuose, kuriuose izoliacijos lygis yra itin aukštas. Kad išspręstumėte šią problemą ir kad veiksmingai į patalpas įleistumėte oro, efektyviausias sprendimas – tinkamai išvėdinti savo namus. Vėdinimo sistema šiam tikslui yra esminė! Taip pat visoms „Daikin“ vėdinimo sistemoms naudojamas šilumos atkūrimas, kad į namus patenkantis gaivus oras visada būtų šiltas, priešingai nei oras, kuris patenka pro atidarytas duris arba langą. Taigi nereikės įjungti šildymo, kai įleidžiate į kambarį oro, ir neteks nerimauti dėl kitos sąskaitos už energijos tiekimą.

Ar norite neabejoti, kad kvėpuojate gryniausiu oru, koks tik gali būti? Štai kodėl patartina sujungti vėdinimo sistemą su oro filtravimo įranga. Šis prietaisas optimizuoja gerovės pojūtį ir išfiltruoja didelius kiekius oro be jokio skleidžiamo triukšmo. „Daikin“ netgi siūlo įrenginius, susiejančius oro filtravimą ir drėkinimą, kurie užtikrina, kad kvėpuojate idealios drėgmės lygio oru.

Kada reikėtų įleisti oro į savo namus?

Iš esmės, jei sumontuosite vėdinimo sistemą ir (arba) oro filtravimo įrenginį, mažiau reikės įleisti oro į namus, bet papildomas gaivaus oro tiekimas vis tiek gali būti naudingas kai kuriais atvejais:

  • Kai namuose ką tik dažėte, klijavote arba naudojote kitas chemines medžiagas.
  • Kiekvieną rytą, kai atsikeliate.
  • Kai rengiate vakarėlius, kuriuose apsilanko daug žmonių.

Šiais keliais atvejais visiškai užtenka pravėdinti namus ketvirtį valandos. Jei ilgiau paliksite duris ir langus atvirus, gali atvėsti namų sienos, todėl reikės daugiau laiko jas vėl įšildyti (ir taip pat kainuos daugiau pinigų). Nepamirškite išjungti šildymą, kai į namus įleidžiate oro, kad prisidėtumėte prie aplinkos tausojimo ir sutaupytumėte pinigų už energijos tiekimo sąskaitas.

Ar jūs taip pat norite mėgautis maloniu patalpų klimatu ir gaiviu, sveiku oru? Kreipkitės, jei reikia išsamesnės informacijos apie vėdinimo sistemas ir oro filtravimo įrenginius.

Susiję straipsniai

Rasti daugiau

Reikia pagalbos?

Rasti daugiau

Reikia pagalbos?

Rasti daugiau

Reikia pagalbos?

Reikia pagalbos?