Jūsų namai – zona be alergenų

Kaip miela, vėl gražūs orai sugrįžo! Visgi tai taip pat reiškia žiedadulkių sezono pradžią... Ar jūs esate vienas iš 3 milijonų belgų, sergančių šienlige? Ar saulės spinduliai jums asocijuojasi su sloga ir alergija, net jai laikotės rekomendacijų ir geriate nurodytus vaistus? Ar žinojote, kad labai lengva sumažinti šienligės poveikį, gerai savo namus išvėdinant? Peržiūrėkite mūsų patarimus!
Kas tiksliai yra šienligė?
Vasaros viduryje staiga pajaučiate visus peršalimo simptomus : jums bėga nosis arba visai negalite pro nosį kvėpuoti, čiaudite, akys ašaroja, skauda galvą... Gali net skaudėti gerklę arba burną. Trumpai tariant, jaučiatės blogai. Ar šie simptomai jums žinomi? Tikriausiai sergate šienlige. Kai žolėse arba medžiuose esančios žiedadulkės patenka į nosies gleivinę arba akis, pasireiškia alerginė reakcija. Kad sužinotumėte, ar iš tikrųjų sergate šienlige, geriausia kreiptis į šeimos gydytoją dėl alergijos tyrimo. Nepamirškite kryžminio apdulkinimo tyrimo: žmonėms, sergantiems šienlige, alergija labiau linkusi pasireikšti dėl tam tikrų vaisių ir daržovių, kuriose yra tokių pačių alergenų kaip žiedadulkėse.
Kada prasideda šienligės sezonas?
Sudėtingiausias šienligės požymis yra tas, kad ji gali tęstis nuo vasario iki rugpjūčio, atsižvelgiant į žiedadulkių tipą, kuriam esate alergiški. Kai kuriems žmonėms šienligės sezonas tetrunka tik vieną mėnesį, bet kitiems jis užsitęsia daug ilgiau. Kad ir kaip bebūtų, kuo daugiau žiedadulkių yra ore, tuo akivaizdžiau pasireiškia simptomai. Todėl svarbu sužinoti, kada kas žydi, kad galėtumėte tinkamai pasiruošti.
● Žolė: nuo gegužės iki rugsėjo.
● Dilgėlės: nuo birželio iki rugsėjo.
● Beržai: nuo kovo iki gegužės.
● Pušys ir eglės: nuo balandžio iki gegužės.
● Ąžuolai ir kaštonai: nuo balandžio iki birželio.
● Alksniai ir lazdynai: nuo vasario iki gegužės.
● Rūgštynės: nuo gegužės iki rugpjūčio.
● Gysločiai: nuo gegužės iki rugsėjo.
● Jonažolės: nuo liepos iki rugpjūčio.
● Kiparisai: nuo kovo iki gegužės.
Pirmieji žingsniai kovojant su šienlige
Pirmiausia reikia laikytis gydytojo rekomendacijų, bet jei žinote, kokioms žiedadulkėms esate alergiški, geriausia jų vengti. Pavyzdžiui, nepjaukite vejos, jei jums alergiją sukelia žolė. Ar esate alergiški beržo žiedadulkėms? Net nebandykite išeiti pasivaikščioti po parką... Įvairiausiose interneto svetainėse galite rasti nurodomas žiedadulkių koncentracijas. Laikykitės rekomendacijų ir nesportuokite lauke. Bet būtų geriau, jei nereikėtų likti namuose? Kodėl nenuvykus dienai prie jūros?
Atsisveikinimas su žiedadulkėmis namuose
Kad sumažintumėte simptomus, idealus sprendimas yra likti namie... tol, kol lauke nebebus žiedadulkių. Uždarykite langus ir įsirenkite išmanųjį oro filtravimo įrenginį, kuris taip išfiltruotų žiedadulkes, kad galėtumėte kvėpuoti grynu oru. Žiedadulkių dalelės yra neatsparios drėgmei, todėl gera mintis yra kruopščiai išvalyti namus, išsiplauti galvą prieš einant miegoti ir išsidžiovinti skalbinius patalpoje.
Venkite papildomų dirgiklių
Venkite kitų tokių dirginimo šaltinių be žiedadulkių kaip cigaretės ar stiprūs kvapai. Jei skauda akis, nenaudokite kontaktinių lęšių ir reguliariai plaukite akis šiltu vandeniu. Visų svarbiausia – netrinkite jų!