Skip to main content

Pagrindinė gudrybė, leidžianti išvengti namuose statinės elektros energijos

Gal jūsų plaukai prilimpa prie veido, pajaučiate elektros iškrovą, kai ką nors bandote paimti, arba pasigirsta spragsėjimo garsas, susilietus dviem daiktams – statinė elektros iškrova yra dažnas reiškinys, dėl kurio galite patirti daug nepatogumų? Pramoninėse srityse dėl to gali atsirasti didelių defektų. Norite išvengti per didelės statinės elektros iškrovos savo namuose? Yra paprasta išeitis.

Kaip susidaro statinė elektros iškrova?

Statinė elektros iškrova yra neigiamų ir teigiamų krūvių objekte sutrikusios pusiausvyros rezultatas. Šie krūviai gali kauptis daikto paviršiuje, kol atsiras galimybė pusiausvyros nusistovėjimui arba iškrovai. Pavyzdžiui, jei patrinsite batus į kilimą, į jūsų kūną persiduos daugiau elektronų. Elektrošokas, kurį pajaučiate vos palietę daiktą arba žmogų, yra tų perteklinių elektronų, kurie iš jūsų perduodami į daiktą arba kitą asmenį, pasekmė.

Kokį vaidmenį atlieka santykinė drėgmė?

Ar kada nors pastebėjote, kad kai oras yra sausesnis, statinė įkrova pastebimai greičiau kaupiasi? Taip yra todėl, kad statinė elektros iškrova tiesiogiai priklauso nuo santykinio drėgnumo namuose. Drėgmė ore yra natūralus laidininkas, kuris įžemina bet kokią potencialią statinę iškrovą ir taip statinei elektros energijai leidžia išsikrauti. Santykinis drėgnumas turi nesiekti 40 %, kad susidarytų statinis krūvis. Santykiniam drėgnumo lygiui esant nuo 40 iki 60 %, krūvis vis tiek kaupsis, bet akivaizdžiau mažesniu lygiu, o kai jis bus virš 55 %, krūvis niekada nesikaups. Kitaip sakant, jei santykinis drėgnumas namuose bus virš 40 %, statinės iškrovos bus įžemintos ir mažiau susidarys perteklinės statinės elektros energijos, o jei ji viršys 55 %, visiškai neliks statinių iškrovų, todėl susikursite tobulą aplinką patogiam gyvenimui.

Kaip namuose sumažinti statinę elektros energiją?

Jei santykinė drėgmė jūsų namuose viršys 40 %, tai padės sumažinti perteklinę statinę elektros energiją. Kad galėtumėte namuose nuosekliai kontroliuoti drėgnumo lygį, vertėtų sumontuoti garinį oro drėkintuvą. Pavyzdžiui, „Daikin“ drėkinantis oro valytuvas gali oro valytuvo moduliu kontroliuoti ir matuoti drėgmę, nes jis orą sudrėkina, kai jis yra per sausas, kad drėgmės lygis patalpoje būtų sveikas ir tinkamas. Be to, „Daikin“ oro valytuvai užtikrina, kad oras būtų sveikas ir gaivus, nes sunaikina alergenus, pašalina bakterijas ir nemalonius kvapus ir taip sukuria gaivesnę, sveikesnę, patogesnę namų aplinką, tuo pačiu metu kontroliuoja drėgmės lygį ir tikrina statinę elektros energiją.

PROFESIONALUS PATARIMAS

Santykinio drėgnumo ir statinės elektros energijos kontrolė namuose kelia rūpesčių? Pabandykite sumažinti šilumą išskiriančių įrenginių kiekį ir nuimkite kilimines dangas.

Peržiūrėkite mūsų orą drėkinančių valytuvų asortimentą

Investuokite į gaivesnį, sveikesnį ir patogesnį patalpų klimatą be statinės elektros energijos – peržiūrėkite visą mūsų oro valytuvų asortimentą su įmontuotais drėkintuvais.

Susiję straipsniai

Rasti daugiau

Reikia pagalbos?

Rasti daugiau

Reikia pagalbos?

Rasti daugiau

Reikia pagalbos?

Reikia pagalbos?