Skip to main content

Šalti skersvėjai

Šalti skersvėjai kartais yra susiję su oro kondicionieriais ir, iš tiesų, jie gali kilti dėl netinkamai apgalvotų sistemų. Todėl projektuojant reikia apsvarstyti tikėtiną poveikį personalui, kuris gali atsirasti dėl vidinio įrenginio vietos ir jo oro paskirstymo pobūdžio.

Lubų aukštis taip pat yra svarbus. Oro kondicionavimo įrangos gamintojai įprastai laikosi nuomonės, kad optimalus lubų aukštis tiesioginio plėtimosi sistemai turėtų būtų nuo 2,70 iki 3,50 metro. Maždaug 16 °C šaltas oras, pučiamas iš tokio aukščio, gali susimaišyti su šiltesniu kambario oru prieš pasiekdamas personalo lygį, todėl tokiu būdu išvengiamas bet koks pojūtis arba skersvėjis.

Nepaisant to, įrenginiuose, neatitinkančiuose šio bendro standarto, kokybiška oro kondicionavimo sistema gali būti nekintamai sureguliuota taip, kad tai kompensuotų.

Aišku, įrenginio vieta, taip pat kaip ir lubų aukštis bei forma turi didelę įtaką, ar jaučiamas skersvėjis, ar ne. Norint tai paaiškinti, reikia pateikti keletą komentarų apie šalto oro savybes. Šaltas oras turi tendenciją išlikti prie lubų tam tikrą laikotarpį, kol jis nusileidžia. Tai įvardijama „Coanda“ efektu, be to, tai padeda šaltam orui ir aplink esančiam orui susimaišyti, kol jis nenusileido žemyn į kambarį.

Rasti daugiau

Reikia pagalbos?

Rasti daugiau

Reikia pagalbos?

Rasti daugiau

Reikia pagalbos?

Reikia pagalbos?