Skip to main content

Vienalaikis žiedadulkių + išmetamųjų dujų + KD2,5 dalelių suskaidymas, kurios sustiprina šienligę

Nustatyta, kad „Streamer“ technologija suskaido kedro žiedadulkes ir tuo pačiu metu ji taip pat suskaido išmetamųjų dujų (dyzelinio kuro išmetamųjų dujų daleles) ir KD2,5 daleles, kurios sustiprina šienligę, taip reikšmingai sumažindama alerginių reakcijų intensyvumą.

Profesorius Nobuyuki Shirasawa

Vadovas
Profesorius Nobuyuki Shirasawa

Mokslų ir medicinos daktaras
Reabilitacijos katedra
Medicinos mokslų ir gerovės fakultetas
Tohoku Bunka Gakuen universitetas

Tuo pačiu metu suskaidomos žiedadulkės + išmetamosios dujos + KD2,5, todėl alergijos stiprumas sumažėja 92,4 %

Bandymų organizacija

Pademonstruota Yamagata universitete, vadovaujamam profesoriaus Shirasawa, Tohoku Bunka Gakuen universitetas

Bandymo metodas

Lyginamasis eksperimentas buvo atliktas su 3 pelių grupėmis. Atitinkamai suskirstyta: (A grupė) alergenai, (B grupė) alergenai + išmetamosios dujos, (C grupė) alergenai + KD2,5, (D grupė) alergenai + išmetamosios dujos + KD2,5, (E grupė) alergenai + išmetamosios dujos + KD2,5 po „Streamer“ srauto. Tyrimas su pelėmis buvo vykdomas kas 2 savaites, o po 8 savaičių pelių kraujyje buvo išmatuota IgE antikūnų*1 koncentracija. Naudojome ovalbuminą kaip alergeną, kuris yra tipiška medžiaga, naudojama imuniteto eksperimentuose kaip žiedadulkių alternatyva.

*1:kai organizme įvyksta reakcija su alergenu, susidaro IgE antikūnų, kurie gali susijungti tik su alergenu, o kai pakartotinai patekęs alergenas reaguoja su IgE antikūnu, pasireiškia įvairių alerginių simptomų. Kadangi sveikiems žmonėms nustatomas tik labai nedidelis kiekis, paprastai naudojama imunologiniams tyrimams.

Žiedadulkės, išmetamosios dujos ir KD2,5 po 48 valandų „Streamer“ srauto

Atlikus tyrimą, D grupėje alerginis intensyvumas buvo 2,36 kartų didesnis, nes prie alergenų prisidėjo išmetamosios dujos ir KD2,5, nei A grupėje, kurioje buvo tik alergenų. Manoma, kad tuo pačiu metu išmetamųjų dujų ir KD2,5 mišiniui patekus į organizmą, sustiprėja imuninė reakcija, sukelianti alerginių simptomų, tokių kaip šienligė. Kita vertus, E grupės, kurioje 48 valandas naudotas „Streamer“ įrenginys, alergijos stiprumas, palyginti su D grupe, sumažėjo 92,4 %.

* Rezultatai eksperimentinėmis sąlygomis per demonstraciją gauti tik su „Daikin Streamer“ srautiniu įrenginiu.

Šienligės išsivystymas

Prie žiedadulkių gali prisidėti gretutinės medžiagos, kurios pablogina alerginius simptomus, o tai gali sutrikdyti pusiausvyrą, kuri anksčiau buvo palaikoma, taip padidindamos šienligės išsivystymo riziką.

Žiedadulkių alergija sustiprėja dėl išmetamųjų dujų ir KD2,5
Apdulkinimas gamtoje

Rasti daugiau

Reikia pagalbos?

Rasti daugiau

Reikia pagalbos?

Rasti daugiau

Reikia pagalbos?

Reikia pagalbos?