Skip to main content

Patalpų oro kokybės sprendimai

Tylus darbas, užtikrinantis jūsų gerovę, kad ir kur bebūtumėte

Patalpų oro kokybė yra svarbi

Patalpų oro kokybė (IAQ) reiškia pastato arba konstrukcijos oro, kuriuo kiekvieną dieną kvėpuoja pastato gyventojai, kokybę.

Skaityti išsamiau

Vėdinimas

Vėdinimo sistemos įleidžia į patalpą gaivaus lauko oro, sumažina ir panaikina užterštumą, pašalina užsistovėjusį orą ir subalansuoja drėgmės lygius.

Skaityti išsamiau

Filtravimas

Norint išvalyti gaivų įsiurbiamą orą, reikia filtravimo etapo. Didelio efektyvumo oro filtrai gali padėti sulaikyti daugumą ore esančių dalelių.

Skaityti išsamiau

Patalpų oro kokybės sprendimai

Ko galite imtis, kad užtikrintumėte geresnę patalpų oro kokybę? Raskite tinkamų klimato kontrolės sprendimų ir paslaugų. Sveikiems ir saugiems pastatams.

Skaityti išsamiau

Kodėl patalpų oro kokybė yra svarbi

bg-image

Patalpų oro kokybė (IAQ) reiškia pastato arba konstrukcijos oro, kuriuo kiekvieną dieną kvėpuoja pastato gyventojai, kokybę.

Planuojant naujus gyvenamuosius pastatus, mokyklas, biurus ar lengvus komercinius pastatus, reikia atsižvelgti į daugelį dalykų. Be konstrukcinių veiksnių taip pat yra šildymo, vėsinimo aspektai ir dar dažnai ignoruojamas dalykas – patalpų oro kokybė.

Ar žinojote, kad patalpų oras, kuriuo kvėpuojame, namuose, biure arba viešbučio kambaryje iš tikrųjų gali būti daug labiau užterštas nei oras lauke?

  • 90 % savo gyvenimo praleidžiame patalpose
  • Patalpų oro kokybė gali būti nuo 2 iki 5 kartų blogesnė nei lauko oro kokybė dėl tokių teršalų kaip žiedadulkės, bakterijos ir kt.

Patalpų oro teršalai ir kietosios dalelės

Galima tinkama sistema (oro kondicionavimo, vėdinimo, oro valymo įranga) pašalinti iš oro tokius teršalus kaip žiedadulkės, sporos, cemento dulkės, bakterijos, virusai ar mikrobai.​

Kuo mažesnės šios dalelės, tuo jos pavojingesnės yra mūsų sveikatai, todėl kietosios dalelės skirstomos pagal jų dydį.​

Patalpų oro teršalų iliustracija
bg-image
Dalelės ir sankaupų sritys žmogaus organizme

Dalelės ir sankaupų sritys

Kuo lengvesnė ir mažesnė dalelė, tuo ilgiau ji lieka ore.

• PM10 : visos dalelės iki 10 µm (0,01 mm)

Sankaupos nosyje ir ryklėje – žmogaus kvėpavimo takų sistemoje

• PM2,5 : visos dalelės iki 2,5 µm (0,0025 mm)

Tokios mažos, kad gali pasiekti žmogaus plaučius

• PM1 : visos dalelės iki 1 µm (0,001 mm = 1 mikrono)

Tokios mažos, kad gali prasibrauti pro alveolių ląstelių membranas žmogaus kraujotakoje ir sukelti gyvybei pavojingų ligų

Dėl savo kenksmingumo (didelė rizika dėl širdies ir kraujagyslių ligų), pastovumo ir dažnumo dalelėms, mažesnėms nei 2,5 μm (t. Y. PM2.5 ir PM1), reikia skirti daugiausia dėmesio.5 patalpų oro kokybės komponentai

Patalpų aplinkos kokybės komponentai

  1. Vėdinimas: užtikrina gaivaus ir švaraus oro tiekimą

  2. Energijos atkūrimas: leidžia sutaupyti energijos, nes karštis ir drėgmė perduodama iš vieno oro srauto į kitą, kad tiekiamas oras pasiektų reikiamą patalpų temperatūros ir drėgmės lygį

  3. Oro apdorojimas: tiekiamas reikiamai kondicionuojamas oras, kad būtų optimizuotas patalpų ŠVOK įrangos energijos vartojimo efektyvumas

  4. Drėkinimas: užtikrina pageidaujamą drėgmės lygį kondicionuojamoje erdvėje

  5. Filtravimas: užtikrina švarų ir sveiką orą be žiedadulkių, dulkių, kvapų ir kitų teršalų, kurie yra kenksmingi mūsų sveikatai

Atidžiau pažvelkime į vėdinimą ir filtravimą – 2 komponentus, kurie yra tiesiogiai susiję su geresne patalpų oro kokybe

Vėdinimas

bg-image

Vėdinimo sistemos užtikrina optimalias klimato sąlygas, sukurdamos įvairaus dydžio pastatuose ir skirtingose konstrukcijose gaivią, sveiką ir patogią aplinką.

Visiškai uždaroje pastato patalpoje oras negali lengvai patekti į patalpą ir iš jos išeiti, todėl oro teršalai lieka ir kaupiasi patalpoje. Tai kambaryje gali turėti įtakos žmonių sveikatai. Ventiliacija yra būtina norint sumažinti ir pašalinti šiuos oro teršalus.

Įrodyta, kad gerai prižiūrima vėdinimo sistema ir tinkamo lygio oro cirkuliacija yra veiksmingas būdas, leidžiantis apsaugoti žmones nuo teršalų, įskaitant virusus.

5 „Daikin“ vėdinimo produktai

„Daikin“ vėdinimo įrenginiai yra nepriekaištingai integruojami į bendrą šilumos siurblio sprendimą, todėl sumažėja atskirų sistemų ir nepriklausomų tiekėjų, skirtų ŠVOK-Š sistemai, skaičius.​

Kad vėdinimas būtų optimalus, „Daikin“ užtikrina aukščiausius energijos efektyvumo standartus ir pasiūlo daugybę galimybių pasiekti projektui reikiamą filtravimo ir higieninį lygį.​

Filtravimas

bg-image

Viruso dalelės gali prisišlieti prie didesnių dulkių dalelių arba lašelių ir toliau nuklysti į pastatą. Galima kontroliuoti infekcines ligas, nutraukiant perdavimo kelius, kuriuos naudoja patogenas. Naudojant oro kondicionavimo ir vėdinimo sistemose didelio efektyvumo oro filtrus, galima lengviau sulaikyti daugumą ore esančių dalelių, sumažinti bakterijų ir virusų koncentraciją ore ir taip apsisaugoti nuo perdavimo per orą rizikos.

bg-image

Filtrų efektyvumo klasifikavimas

ISO 16890

Pristačius naują ISO 16890 standartą, filtrai klasifikuojami remiantis gebėjimu pašalinti tam tikras daleles pagal dalelių dydį.

Oro filtras atitinka ISO ePM1 filtrų grupę, jei minimalus filtro efektyvumas yra bent 50 % (filtras pašalina bent 50 % arba daugiau dalelių, kurių dydis ≤1 μm), kaip matyti iš lentelės.​

Be to, nurodomas vidutinis filtro efektyvumas. Jei vidutinis efektyvumas dėl ISO PM dalelių siekia 68 %, tada klasifikavimas atitinka PM1 65 %, nes vidutinis efektyvumas suapvalinamas iki artimiausio 5 % prieaugio.​

HEPA filtrai

HEPA filtrai filtruoja daleles itin dideliu efektyvumu ir jie privalo pašalinti bent 99,95 % kietųjų dalelių, kurių skersmuo siekia 0,3 μm!

HEPA filtras yra efektyvesnis nei ePM1 filtras.

Filtrų grupė
(ISO 16890)

Filtruojamų dalelių dydis (μm)​Filtravimo
efektyvumas
Pašalintos kietosios
dalelės
ISO ePM10,3 ≤ x ≤ 1​≥ 50 %Nanodalelės, išmetamosios dujos, virusai
ISO ePM2,50,3 ≤ x ≤ 2,5​≥ 50 %Bakterijos, grybelio ir pelėsio
sporos, žiedadulkės, dažų dalelės​
ISO ePM100,3 ≤ x ≤ 10​≥ 50 %Žiedadulkės, dykumų smėlis
ISO rupumas0,3 ≤ x ≤ 10< 50 %Smėlis, plaukai
*ePM = kietųjų dalelių efektyvumas

HEPA filtro klasės

HEPA klasėSulaikymas (vidutinis)
H13> 99,95 %
H14> 99,995 %
H15> 99,9995 %
H16> 99,99995 %
H17> 99,999995 %
bg-image

ĮSPĖJIMAS DĖL NAUJIENŲ: „Institut Pasteur de Lille“ įvertino „Daikin“ oro filtrų veiksmingumą nuo kvėpavimo takų virusų

„Daikin“ oro filtrai yra papildoma priemonė kovojant su kvėpavimo takų ligomis.
Peržiūrėkite „Institut Pasteur de Lille“ atliktų bandymų su žmogaus koronavirusu HCoV-229E ir gripu H1N1 rezultatus.

Filtrams skirti oro dezinfekavimo priedai

Gera filtravimo sistema galite pašalinti labai mažas daleles iš oro srauto, bet sulaikyti virusai, bakterijos ir grybeliniai organizmai nėra sunaikinami. Jie vis dar gali daugintis ir potencialiai sukelti ligas.​

Kad to išvengtumėte, reikia dezinfekuoti orą.​

Flash Streamer

Geriausias oro apdorojimas unikalia „Flash Streamer“ technologija

„Daikin“ patentuota „Flash Streamer“ technologija sunaikina daugiau nei 99,9 % naujojo koronaviruso (SARS-CoV-2)

Galingas „Streamer“ srautas veikia alergenus ir pavojingas chemines medžiagas, suskaidydamas ir fagmentuodamas jų paviršiaus baltymus, kuriuos vėliau sunaikina oksidacija.

Alergenai per bandymą buvo dedami ant „Streamer“ srautinio įrenginio elektrodo, tada fotografuojami elektroniniu mikroskopu, juos prieš tai apšvitinus.

(Bandymų organizacija: Jamagatos universitetas ir Vakajamos medicinos universitetas)

Alergenai, nufotografuoti elektronų mikroskopu po švitinimo.

UV-C šviesa

Ultravioletinė šviesa sunaikina virusus, bakterijas ir grybelinius organizmus, todėl jie negali daugintis ir potencialiai sukelti ligų.

Visas UV spektras gali sunaikinti mikroorganizmus, bet UV-C energija (bangų ilgis 200–280 nm) užtikrina didžiausią baktericidinį poveikį.

Ligoninėse UV-C šviesa gausiai naudojama kaip dezinfekavimo ir sanitarijos priemonė.

Visgi UV-C šviesa kelia pavojų žmogaus sveikatai.

Tiesiogiai oro valymo įrenginiuose apdorojus pakartotinės cirkuliacijos ir gaivų orą UV-C šviesa, oras gali būti švarus ir be mikrobų, neapšvitinant žmogaus organizmo kenksminga UV šviesa.

Dezinfekavimo UV-C šviesa oro valymo įrenginyje iliustracijoje.

Daikin IAQ sprendimai kiekvienam poreikiui

Atėjo laikas gaivesnėms, sveikesnėms ir patogesnėms patalpų erdvėms. Taigi kiekvienas gali kvėpuoti lengvai.

Atsisiųskite mūsų baltąją knygą norėdami sužinoti, kaip geresnė patalpų oro kokybė gali būti visiems naudinga.

Rasti daugiau

Reikia pagalbos?

Rasti daugiau

Reikia pagalbos?

Rasti daugiau

Reikia pagalbos?

Reikia pagalbos?