Skip to main content

Oro kondicionavimas: žmonėms, sergantiems astma – geriausias draugas

Vasaros karštis nėra malonumas tiems žmonėms, kurie serga astma. Ši liga dažnai paūmėja dėl tokių aplinkos veiksnių kaip drėgmės ir temperatūros svyravimai. Todėl šie veiksniai turėtų būti kuo labiau kontroliuojami. Priešingai nei daug kas galvoja, oro kondicionavimas gali būti tikra pagalba astmos ligoniams.

Astmos priežastys

Tikslios astmos priežastys nėra žinomos, bet ši liga priklauso nuo tokių įvairių veiksnių kaip genetika, gyvenimo būdas ir alergijos. Aplinka taip pat atlieka svarbų vaidmenį: simptomus pablogina urbanizacija, tarša ir prastas patalpų vėdinimas, todėl astma gali pasireikšti mažiems vaikams. Galiausiai astmos priepuolį gali sukelti keli konkretūs dirgikliai, bet jie priklauso nuo žmonių ir laiko. Įžvalgos:

 • Alerginiai dirgikliai: erkutės, gyvūnų pleiskanos, pelėsiai, žiedadulkės, gyvūnų baltymai ir maisto priedai.
 • Nealerginiai dirgikliai: dūmai, išmetamosios dujos, dažų garai, kvepalai, plovikliai, kreida, spausdinimo rašalas, rūkas, besikeičianti šiluma, šaltas oras. Visus erzina tokie dirgikliai, bet žmogus su astma sureaguos į juos dar jautriau.
 • Taip pat priepuolį gali sukelti vaistai, fizinis krūvis, stresas, stiprios emocijos ir hiperventiliacija. Ligą gali laikinai pabloginti kvėpavimo takų infekcijos.

Astmos gydymas

Žmonės su astma kenčia nuo krūtinės spaudimo, kvėpavimo sunkumų, nuolatinio kosulio ir nuovargio. Nors nėra vaistų nuo astmos, galima labai veiksmingai kontroliuoti ligą, vengiant ankščiau minėtų dirgiklių. Taigi rekomenduojama įleisti oro ir kruopščiai išvalyti namus, ypatingą dėmesį skiriant miegamajam. Be to, svarbu vengti tabako dūmų poveikio (net patiems nerūkant), deramai mankštintis, kai, savaime suprantama, aplinkos sąlygos yra palankios, ir nepriaugti per daug svorio.

Astma ir vasaros karštis

Karštis apsunkina astmos simptomus kaip ir šienligės atveju. Taip yra iš esmės dėl didesnės drėgmės ir rečiau pasitaikančių vėjų, nes abi priežastys padidina žiedadulkių lygį ir padeda susidaryti vasaros smogui.

Keli patarimai:

 • Gerkite daug vandens, kad neišsausėtų kvėpavimo takų gleivinė. Taip pat galima gerti pomidorų sulčių, pieno, sultinio ir vaisių sulčių, bet ribokite alkoholio, arbatos ar kavos vartojimą.
 • Venkite nereikalingo krūvio. Nesportuokite aukštesnėje nei 30 °C temperatūroje. Taip pat venkite smogo, dūmų ir bet ko, kas gali dirginti kvėpavimo takus.
 • Venkite karščio ir ieškokite vėsesnių vietų. Kartais ant kaklo galinės dalies užsidėkite šaltą rankšluostį, pabūkite pavėsyje ir pasirūpinkite savo namų vėsa.
 • Jei simptomai pablogėja, kreipkitės į gydytoją ir klauskite, ar galite padidinti vaistų dozes.
 • Ar jūsų vaikas serga astma? Niekada jo karštu oru nepalikite vieno namie arba automobilyje.

Oro kondicionavimas nuo astmos

Atsižvelgiant į faktą, kad aplinkos veiksniai šiai ligai yra labai svarbūs, oro kondicionavimas arba oro filtravimo įranga yra papildoma priemonė žmonėms su astma. Pašalina iš oro kenksmingas medžiagas, be to, oro kondicionierius taip pat užtikrina malonesnę temperatūrą, jei sistema yra tinkamai naudojama ir prižiūrima. Galiausiai, galite imtis konkrečių priemonių, atsižvelgdami į dirgiklius, kurie sukelia priepuolius:

 • Tobulas drėgmės lygis yra nuo 40 iki 60 %. Simptomai sustiprėja tiek per daug sausoje, tiek per daug drėgnoje aplinkoje. Jei esate alergiški erkutėms arba pelėsiams, nepamirškite, kad joms patinka drėgmė ir šiluma. Kitu atveju, esant per sausam orui, jausite spaudimą ir švokštimą.
 • Skirtumas tarp vidaus ir lauko temperatūros turi būti ne per didelis ir jis turi neviršyti nuo penkių iki aštuonių laipsnių. Esant bet kokiam didesniam skirtumui, astmos simptomai gali pablogėti.
 • Pasirinkite oro kondicionierių su oro filtravimo įrenginiu arba sistema, galinčia drėkinti ir sausinti orą.
 • Reguliariai tikrinkite oro kondicionierių norėdami užtikrinti, kad sistema veiktų optimaliai.
oro kondicionavimas ir astma

Susiję straipsniai

Rasti daugiau

Reikia pagalbos?

Rasti daugiau

Reikia pagalbos?

Rasti daugiau

Reikia pagalbos?

Reikia pagalbos?