Skip to main content

Penkios pamokos, kurias išmokau kaip jaunasis tarptautinis absolventas

Michaeliui ir Sihanui, dabartiniams „Daikin Europe“ darbuotojams, Tarptautinė jaunųjų absolventų programa buvo daugiau nei dar vienas laiptelis pradėti karjerą. Tai buvo galimybė atskleisti save šioje srityje ir gauti vertingos patirties, reikalingos profesiniam tobulėjimui.

Paprašėme Michaelio ir Sihano pasidalinti 5 svarbiausiomis pamokomis, išmoktomis dalyvaujant programoje, ir patarimais, kurie ateityje būtų naudingi naujiems darbuotojams!

Būkite išradingi

Būkite išradingi

Sihanas: vienas iš programos privalumų – gauti galimybę dirbti įvairiuose „Daikin Europe“ skyriuose. Svarbu būti išradingiems, nes galiausiai, kai susipažinsite su kiekvieno skyriaus pliusais ir minusais, sužinosite daugiau apie įmonę, taip pat sužinosite, kaip bendradarbiauti su kitomis komandomis.

Michaelis: taip pat buvimas išradingu yra esminis dalykas sprendžiant problemas. Kai pradėjau dalyvauti šioje programoje, dažnai naudojau savo paties idėjas norėdamas iš karto išspręsti problemą. Bet greitai supratau, kad mano požiūris buvo ribotas. Išmokau, kad skirdamas laiko paprašyti kolegų patarimo, galiu gauti tinkamų įžvalgų, leidžiančių pasiūlyti dar geresnį problemos sprendimo būdą.

Mąstykite globaliai

Sihanas: „Daikin Europe” yra išskirtinai tarptautinė įmonių grupė. Ji turi septynias gamyklas ir dvidešimt pardavimo filialų Europoje, Viduriniuosiuose Rytuose ir Afrikoje, todėl yra nemaža tikimybė, kad teks dirbti su kolegomis ir komandomis už būstinės ribų.

Michaelis: jei „Daikin“ įrangą vertinsite globaliai, tai taip pat jus paruoš mąstyti strategiškai. Pavyzdžiui, strategijos, kurias planuojate arba pasiūlote kolegoms, gali turėti įtakos įmonei ne tik regiono, bet ir pasauliniu mastu. Patirtis su skirtingų tautybių ir kultūrų kolegomis paruošia darbui tarptautinėje organizacijoje.

Mąstykite globaliai
Susikurkite savo pažinčių ratą

Susikurkite savo pažinčių ratą

Michaelis:svarbiausia yra pažinčių ratas. Reikia dirbti kartu su kolektyvu ir nusiteikti mokytis iš kitų kolegų, turinčių daugiau patirties. Užmegzdami vidines pažintis su kolegoms iš skirtingų skyrių, tikrai rasite tinkamų žmonių, su kuriais norėsis bendradarbiauti, vykdant būsimus projektus.

Sihanas: kontaktų paieška yra vienas svarbiausių dalykų, padėsiančių rasti kelią į sėkmę. Vidinės pažintys gali pagerinti darbo efektyvumą ir kokybę, o išorinės pažintys (ryšių su tiekėjais, prekybos agentais ir platintojais kūrimas) gali padėti atrasti daugiau verslo galimybių.

Atsisakykite tradicinio mąstymo

Michaelis: per stažuotę galite susidurti su iššūkiais, kuriems nebuvote pasiruošę. Nebijokite šių sunkumų. Geriau laikykite juos galimybe peržengti savo komforto zonos ribas. Analizuokite problemą, įsitraukite į diskusijas su kitais ir pasitelkite vaizduotę. Labiausiai noriu pabrėžti paskutinį aspektą, nes pateikti standartinį problemos sprendimą yra lengva. Bet išdrįsus didžiai svajoti, galima pasiūlyti daugiau vertės įmonei ir sukurti ilgalaikius pokyčius.

Sihanas: nesvarbu, ar dirbate prekybos, ar gamybos srityje, „Daikin Europe“ įmonei reikia jūsų energingo proto ir ilgalaikės vizijos. Įgijęs patirties Europos viešųjų pirkimų centre (EVPC), sužinojau, kad nestandartinis mąstymas buvo būtina savybė siekiant atrasti teisingą problemos sprendimą kiekvienoje „Daikin“ gamykloje. Tai tokio tipo užduotys, kurios gali pareikalauti galvoti kitaip, kad sugalvotumėte pažangių strategijų.

Nebijokite klysti

Sihanas: pasitikėkite savimi, nes niekas nėra tobulas. Niekas nesitiki, kad pradėję stažuotę viską žinosite apie kiekvieną įrenginį kiekviename įmonės skyriuje. Klausinėjimas dėl šios priežasties yra būtinas pirmasis veiksmas norint pradėti mokytis. Kai dirbau „Daikin Applied“, visiškai nieko nežinojau apie aušintuvus, bet greitai visko išmokau, nes nebijojau klausinėti ir mokytis iš savo klaidų. Tai buvo puiki pamoka, nes dabar kalbėdamas apie šiuos įrenginius su tiekėjais ir profesionalais pasitikiu savo žiniomis.

Michaelis: savo profesinėje karjeroje klaidas reikia matyti kaip savo profesinio tobulėjimo dalį. Prisimenu, kai savo stažuotės pradžioje suklydau skaičiuodamas ir labai bijojau pasekmių. Atsakingoms komandoms paaiškinau, kas nutiko, o vėliau su jomis dirbau, kad šią problemą išspręsčiau. Galiausiai, niekas nesupyko, niekas nenukentėjo, o pasaulis nesugriuvo. Mano patarimas: nebijokite pripažinti savo klaidų; apie jas su savo kolegomis kalbėkite atvirai ir pasinaudokite jomis kaip mokymosi priemone.

Rasti daugiau

Reikia pagalbos?

Rasti daugiau

Reikia pagalbos?

Rasti daugiau

Reikia pagalbos?

Reikia pagalbos?