Skip to main content

Alergijos žiedadulkėms: kaip veiksmingai apsisaugoti?

Bėganti nosis, stiprus čiaudulys, skaudanti gerklė... Kad grįžta geri orai yra ne tik geros naujienos, nes atėjęs pavasaris taip pat reiškia, kad sulauksime žiedadulkių, kurių taip bijo alergijų turintys žmonės. Ar jūs taip pat kenčiate nuo alergijos žiedadulkėms? Yra būdų apsisaugoti. Be tradicinių sprendimų, kuriuos naudodavome daugelį metų, dabar rinkoje taip pat pristatomos naujos technologijos, kurios palengvina tokio tipo alergiją. Trumpa apžvalga apie jau žinomas priemones ir perspektyvius naujus sprendimus!

Kas tiksliai yra alergija?

Alergija yra tiesiog per didelė organizmo reakcija į išorinį dirgiklį, kuriam jis turi padidėjusį jautrumą. Kai imuninė sistema susiduria su šiuo alerginiu dirgikliu, atsiranda uždegimas ir pasireiškia reakcija, kurios taip bijo žmonės su alergija, nes jai būdingi įvairūs fiziniai simptomai.

Žmonės, turintys alergiją žiedadulkėms, dažniausiai susiduria su alergijomis pavasarį, kai žydintys augalai dauginasi ir ore paskleidžia žiedadulkes. Kelia problemų? Šios žiedadulkės pasklinda visur ir jos nesustoja prie mūsų namų išorinių sienų. Net namuose žiedadulkės sukelia tokius nemalonius simptomus kaip čiaudulys, o esant stipriai alergijai, jaučiami ūmūs kvėpavimo takų sutrikimai.

Kaip apsisaugoti nuo alergijos žiedadulkėms?

Susidūrus su žiedadulkių poveikiu pavasarį, kai kurios apsauginės priemonės gali padėti sumažinti alerginius simptomus. Dėl to nerekomenduojama intensyviai sportuoti, džiovinti skalbinius lauke, važiuoti atidarius automobilio langus arba net pjauti veją savo sode. Be šių tiesioginio alergenų poveikio atvejų taip pat gali slypėti tam tikri nepastebimi veiksniai, galintys turėti poveikio alerginei reakcijai. Pavyzdžiui, užterštas oras dirgina kvėpavimo takus, todėl žiedadulkės lengviau patenka, nekalbant jau apie tai, kad dėl taršos žiedadulkės tampa trapesnės, dėl ko jos susiskaido į dar mažesnes ir lakesnes daleles. Esant dideliam užterštumui, poveikio rizika, tokiu atveju, yra dar didesnė.

Gydymas ir kiti sprendimai

Šiuo metu yra dviejų tipų medikamentinis gydymas nuo alergijų žiedadulkėms: antihistaminai, akių lašai ir nosies purškalai – lokalūs gydymo būdai, kurie „tik“ gydo alergijos simptomus, ir jautrumą mažinančios procedūros – gydymas, trunkantis kelerius metus, kurio tikslas yra išgydyti alergijos priežastį kontroliuojamu ir ilgalaikiu poveikiu alergenais.

Bet jei galvojate, kad „prevencija yra geriau nei gydymas“, rinkoje taip pat galima rasti naujų sprendimų, kuriais taikomasi į pagrindinę sutrikimo priežastį – orą su žiedadulkėmis. Dabar rinkoje yra namams skirtų filtravimo įrenginių, kurie pašalina virusus ir bakterijas iš aplinkos oro, taip pat išfiltruoja tokias daleles kaip dulkes ir, savaime suprantama, žiedadulkes.

„Daikin“ oro filtravimo įrenginiai

Naujieji „Daikin“ filtravimo įrenginiai yra su elektrostatiniais HEPA filtrais – aukšto efektyvumo oro kietųjų dalelių filtrais, kurie elektrostatinėmis jėgomis sulaiko maksimalų ore esančių kietųjų dalelių kiekį. Šios naujos kartos filtravimo įrenginiai sulaiko beveik 99 % dalelių nuo 0,1 μm iki 2,5 μm dydžio, tada jas suskaido oksidacijos būdu, naudodami „Streamer“ technologiją. Dauguma žiedadulkių namuose yra taip sunaikinamos, kad efektyviai sumažėja alerginiai simptomai, nekalbant apie tai, kad galite naudotis galinga oro drėkinimo funkcija, apsaugančia gleivinę nuo išsausėjimo. Nebereikės bijoti, kad sugrįš tos gražiosios pavasario dienos!

„Daikin“ padės jums išsirinkti oro filtravimo sistemą, kuri geriausiai tiks pagal jūsų situaciją namuose.

Susiję straipsniai

Rasti daugiau

Reikia pagalbos?

Rasti daugiau

Reikia pagalbos?

Rasti daugiau

Reikia pagalbos?

Reikia pagalbos?