Skip to main content

Kodėl darbas ir sveikata pagerėja dėl geresnio oro?

Darbo įpročiai visame pasaulyje labai pasikeitė dėl globaliosios pandemijos. Daug darbuotojų dirba iš namų, o jei jie dirba bendroje darbo patalpoje, jie daugiau dėmesio nei bet kada anksčiau skiria higienai ir vėdinimui. Ateityje patalpų oro kokybė taps lemiamu darbuotojų gerovės veiksniu. Bet kaip savo darbo vietoje galite užtikrinti sveiką klimatą ir kokie yra efektyviausi būdai to pasiekti?

Naujoji norma

Daug įmonių po pandemijos pastebėjo, kad keičiasi darbo vietos ir elgesys. Daugiau žmonių pradėjo dirbti iš namų ir net kartais dirba bendradarbystės vietose, todėl daug daugiau dėmesio skiriama tokiems su COVID susijusiems įpročiams kaip rankų higiena ir ventiliacija. Esant tokioms aplinkybėms, pradedama visame pasaulyje montuoti CO2 jutiklius biurų aplinkoje, o šiuolaikiniuose biurų pastatuose vis dažniau įrengiamos naujausios vėdinimo sistemos. Teisingas sprendimas, nes patalpų oro kokybė gali turėti reikšmingo poveikio darbuotojų našumui ir gerovei.

Kodėl patalpų oro kokybė yra svarbi

Patalpų oro kokybė, kuri sutrumpintai nurodoma IAQ, reiškia oro kokybę pastate, nes darbuotojai arba lankytojai kasdien kvėpuoja oru. Nors bendrai laikomasi nuomonės, kad patalpų oras yra švaresnis ir sveikesnis už lauko orą, tai iš tikrųjų nėra tiesa. Iš tyrimų matyti, kad daugeliu atvejų neišfiltruotas patalpų oras yra nuo dviejų iki penkių kartų labiau užterštas nei lauko oras tokiais teršalais kaip žiedadulkės ir bakterijos. Tai gali sukelti tokias ligas kaip gripas ir kvėpavimo takų infekcijos ir, kartu su dideliu CO2 lygiu dėl ventiliacijos trūkumo, gali pradėti skaudėti galvą, bus sunku susikaupti, sumažės darbo našumas ir bendrai pablogės sveikata.

Gerai, kad bent naudojant tinkamas sistemas, galima iš oro pašalinti tokius oro teršalus kaip žiedadulkės, bakterijos ir virusai, kad visiems būtų sukurta sveika patalpų aplinka.

Kaip pagerinti oro kokybę

Šiais laikais namai ir pastatai yra geriau izoliuoti nei bet kada anksčiau. Tai geros naujienos aplinkai, bet tai taip pat reiškia, kad nesveikoms oro dalelėms, teršalams ir žiedadulkėms patekus į darbo aplinką, jomis sunkiau atsikratyti nei bet kada. Sprendimas: ventiliacija, filtravimas ir visų pirma – valymas.

VENTILIACIJA >> FILTRAVIMAS >> VALYMAS

Ventiliacija yra būtina norint sumažinti teršalų kiekį ir juos pašalinti. Pavyzdžiui, atidarius langus, galima geriau sureguliuoti CO2 ir taršos lygius, bet gerai prižiūrimos vėdinimo sistemos su tinkamu oro cirkuliacijos srautu, kaip pademonstruota, veiksmingai apsaugo žmones nuo teršalų dideliuose biurų pastatuose. Naudojant oro kondicionavimo ir vėdinimo sistemose didelio efektyvumo oro filtrus kaip papildomą priemonę, galima lengviau sulaikyti daugumą ore esančių dalelių, sumažinti bakterijų ir virusų koncentraciją ore ir taip apsisaugoti nuo perdavimo per orą rizikos. Visgi nors filtravimo sistemos sulaiko virusus, bakterijas ir grybelinius organizmus, jos jų nesunaikina, todėl jie vis dar gali daugintis ir potencialiai sukelti ligas. Štai kodėl oro valymas yra kita esminė priemonė darbdaviams, norintiems aktyviai pašalinti teršalus ir reikšmingai pagerinti oro kokybę biurų pastatuose.

„Daikin“ – jūsų partneris oro valymo srityje

„Daikin“ savo pirmąjį oro valytuvą pristatė jau 1975 m. Mes kaip oro kokybės valdymo specialistai manome, kad mūsų tikslas yra siūlyti novatoriškus įrenginius, kurie iš tikrųjų veiksmingai saugo nuo oro taršos, taip pat nuo sezoninių žiedadulkių ir virusų. Iš tyrimų matyti, kad mūsų asortimento oro valytuvai vos per 2,5 minutės pašalina daugiau nei 99,98 % žmogaus koronaviruso (HCoV-229E) ir 99,93 % viruso, kuris sukelia gripą (H1N1). *

Kadangi įmonės visame pasaulyje ruošiasi grįžti darbui į biurus, „Daikin“ oro valytuvai gali padėti sukurti sąlygas, kad grįžimas būtų saugesnis. Dėl savo įsipareigojimo sveikai patalpų aplinkai – dar net neprasidėjus pasaulinei pandemijai – sukūrėme gausų oro filtravimo ir valymo įrenginių asortimentą, kurie tiesiogiai prisideda prie kvėpavimo takų virusų perdavimo rizikos sumažinimo. Šias technologijas naudojame savo oro kondicionavimo, šildymo ir vėdinimo įrangai – tiek mažų, tiek didelių pastatų patalpoms, taip pat kompaktiškiems savaiminio diegimo valytuvams, kad būtų išvaloma greitai ir pagal poreikius. Tai leidžia mums pasiūlyti tinkamą įrangą bet kokio tipo pastatui, kad darbo aplinka būtų gaivesnė, sveikesnė ir patogesnė – vienas biuras visiems darbams.

*„Daikin“ oro valytuvai valo patalpų orą, praleisdami jį per įrenginį, kur jis prateka pro daugybę filtrų ir valymo technologijų: didelio našumo elektrostatinis HEPA filtras sulaiko virusus ir teršalus, tada jie yra paveikiami mūsų patentuotos „Flash Streamer“ technologijos, kuri dezinfekuoja orą ir pašalina virusus ir bakterijas.

Peržiūrėkite mūsų oro filtrų asortimentą

Atėjo laikas gaivesnėms, sveikesnėms ir patogesnėms biurų erdvėms. Dabar dar labiau nei bet kada. Peržiūrėkite visą mūsų oro valytuvų asortimentą, kad užtikrintumėte sveiką patalpų klimatą.

Susiję straipsniai

Rasti daugiau

Reikia pagalbos?

Rasti daugiau

Reikia pagalbos?

Rasti daugiau

Reikia pagalbos?

Reikia pagalbos?