Skip to main content

„Daikin“ balanso išklotinė per koronavirusą: „Per dvi dienas pakeitėme visą gamyklą.“

Koronaviruso krizė keičia mūsų kasdienį gyvenimą ir verslus. Išsamiau rasite anksčiau šį mėnesį darytame interviu su viceprezidentu Wim De Schacht apie priemones, kurių imamės, kad mūsų gamykla Ostendėje veiktų, o „Daikin“ darbuotojai būtų saugūs.

Arčiau nei 1,5 metro atstumu? Tik ne „Daikin“ gamykloje Ostendėje. „Per dvi dienas pakeitėme visą gamyklą.“ Mes ir toliau darome pakeitimus pagal įgytą patirtį ir informaciją iš kitų įmonių“, sako viceprezidentas Wim De Schacht.

Kokį poveikį daro koronaviruso krizė mūsų verslui?

Anot Wim De Schacht, „Kai tik vyriausybė paskelbė apie socialinio atstumo laikymosi priemones, Ostendėje esanti gamykla užsidarė dviem dienoms, kad galėtumėme viską pakeisti“.

„Nepaisant kitų priemonių, pakabinome informacinius pranešimus, kurie visur praneša apie vienos krypties eismą, kad nereikėtų kirsti kitų žmonių kelio. Visi rūbinėmis pasinaudoti norintys asmenys privalo pasiimti bilietą, o jų yra tik tiek, kiek yra darbuotojų, todėl rūbinėje būti yra saugu.

Kitos pamainos taip pat pradeda darbą ryte ir po pietų. Joms atėjus, visi asmenys gauna porą pirštinių. Po kiekvienos pamainos visos priemonės – nuo atsuktuvų iki valdymo pultų – yra dezinfekuojamos.

Visi sergantys darbuotojai yra stebimi. Visi įtartinus į koronavirusą panašius simptomus turintys darbuotojai privalo likti namuose. Tai taikoma net ir tada, jei gydytojai leidžia asmeniui grįžti į darbą. Leidžiame visiems teigiamo atsakymo apie koronavirusą sulaukusiems asmenims likti namuose ilgiau nei 14 dienų. Taip pat stebime kiekviename skyriuje sergančių asmenų skaičių.“

Ar yra paprasta laikytis socialinio atstumo taisyklių?

„Tam reikia disciplinos. Parengėme sveikatos instrukciją, kad visi žinotų, ką reikia daryti. Taip pat paskyrėme personalą, kuris tikrintų, ar laikomasi naujai įvestų taisyklių, nes ne visada yra paprasta prisitaikyti prie naujos realybės. Nepaisant to, kiekvieną dieną bandome kažką sugalvoti, kad dar labiau patobulėtume.“

Koks šiuo metu yra didžiausias rūpestis?

„Europoje turime 12 gamyklų. Didžioji jų dalis veikia nuo 70 iki 80 procentų pajėgumo. Dėl mūsų priimtų priemonių Ostendės gamykla šiuo metu veikia tik 30 procentų pajėgumu. Vis dar galime patenkinti mūsų gaminių paklausą, nes ji sumažėjo apie 20 procentų, o mes vis dar turime gaminių sandėliuose.

Nepaisant to, per ateinančias tris savaites norėtume laipsniškai didinti pajėgumą iki 60 procentų. Tikimės, kad nepatirsime pikų ir staigių kritimų, jei vyriausybė sušvelnins priemones ir tuomet staiga vėl jas sugriežtins.

Tokio pobūdžio karantino įvedimas būtų pragaištingas. Dėl to privalome ieškoti novatoriškų sprendimų, kurie leistų ekonomikai gyvuoti. Pavyzdžiui, įmonę galime padalinti į skirtingas zonas ir leisti joms veikti, kad galėtumėme dirbti, išplitus naujam virusui.

Ką vyriausybė galėtų daryti geriau?

„Būtu puiku, jei būtų įvestas tam tikras ISO standartas dėl socialinio atstumo laikymosi priemonių, dėl ko būtų aišku, ar darbo vieta yra saugi ir ar įmonė deda visas įmanomas pastangas.

Net jei vakcina bus išrasta, manome, kad naujos higienos priemonės ir socialinio atstumo laikymosi tendencija išliks. Dėl to laikomės nuomonės, kad daug pokyčių taps struktūriniais. Gera žinia yra ta, kad ateityje būsime pasirengę bet kokioms epidemijoms.

Taip pat būtina daugiau testuoti koronavirusu susirgusius ir imunitetą įgijusius asmenis. Remiame vyriausybės priemones, bet privalome atsižvelgti ir į šalutinius neigiamus poveikius. Ypač dėl to, kad juos patyrėme daugelį mėnesių.“

Kokią ateitį prognozuojate?

„Manome, kad dėl sumažėjusios paklausos jausime neigiamus poveikius iki šių metų gruodžio mėnesio. Dėl to nesitikime realaus atsistatymo iki 2021 metų.“

Šis straipsnis yra išverstas pagal voka.be svetainės straipsnį

Susiję straipsniai

Rasti daugiau

Reikia pagalbos?

Rasti daugiau

Reikia pagalbos?

Rasti daugiau

Reikia pagalbos?

Reikia pagalbos?