

Nepažįstami dalykai dažnai yra klaidingai suprantami. Taip pat yra daugybė klaidingų nuomonių apie grindinio šildymo veikimo būdą. Atėjo laikas vieną kartą tiesiai šviesiai ir visiems laikams viską paaiškinti. Parodysime jums, kaip ši tvari ir taupi sistema veikia ir kodėl ji galėtų būti puikus pasirinkimas jūsų namams.
Grindinio šildymo tipai
Prieš sugriaunant mitus, pirmiausia pažvelkime į skirtingus grindinio šildymo tipus.
Šiuo metu yra du grindinio šildymo sistemų tipai: elektrinės sistemos ir hidraulinės sistemos, kurios veikia naudodamos karšto vandens cirkuliaciją. Hidraulinė sistema taip pat gali būti dviejų skirtingų infrastruktūrų, kurios žinomos kaip sausoji sistema ir šlapioji sistema, o skirtumas tarp jų – vamzdžių išdėstymas.
Vandeniu veikiančiose sistemose vamzdžiai yra lygūs, o sausose sistemose vamzdžiai yra įrengti grindų plokštėse taip, kad veiktų kaip šilumos laidininkai. Jūs dažniausiai matysite įrengtą „šlapiąjį“ hidraulinį variantą naujuose statybos projektuose, o „sausoji“ versija ir elektra veikiančios sistemos labiausiai tinka atliekant renovaciją.
Dabar, kai jau šiek tiek žinote apie technines grindinio šildymo savybes, galite sužinoti ir apie klaidingas egzistuojančias nuomones.

1 (-asis) mitas: grindinis šildymas yra daug brangesnis nei šildymas radiatoriais
Tiesa, kad grindinio šildymo įrengimo kaina yra 30 % didesnė nei įprastų radiatorių įrengimas. Nepaisant to, grindinis šildymas yra ilguoju laikotarpiu atsiperkanti investicija. Kadangi sistema labiau taupo energiją ir ją reikia mažiau prižiūrėti, naudotojų energijos suvartojimo sąskaitos ir bendrieji sistemos įrengimo kaštai bus daug mažesni nei įprastus radiatorius naudojančių žmonių.
2 (-asis) mitas: namas su grindiniu šildymu niekuomet neįšyla
Tiesa, kad grindinis šildymas negeneruoja tiek šilumos kiek įprasti radiatoriai, bet jis generuoja pakankamai šilumos tam, kad sukurtų komfortišką aplinką. Sistema veikia tolygiai paskirstydama šilumą per visą grindų paviršių, todėl kambario temperatūra gali pasiekti iki 25 °C. Namų savininkai gali netgi nustatyti keliais laipsniais žemesnę termostato temperatūrą ir neabejoti, kad jokios šilumos nepraras.


3 (-iasis) mitas: grindinis šildymas yra iš esmės šildymas elektra
Žinoma, kad elektrinis grindinis šildymas veikia naudodamas elektrą, bet hidraulinė sistema veikia, naudodama karštą vandenį ir centrinį šildymą. Taip pat yra galimybė sujungti grindinio šildymo sistemą su šilumos siurbliu. Kadangi šilumos siurbliui reikia tik nedaug elektros energijos, jis taip pat veikia naudodamas atsinaujinančią energiją. Kadangi grindinis šildymas veikia, nuolat palaikydamas nedidelę temperatūrą, šilumos siurblio integravimas į jūsų sistemą yra idealus pasirinkimas.
4 (-asis) mitas: namas įšyla lėčiau, naudojant grindinį šildymą, todėl temperatūra niekada nebūna pastovi
Elektrinis grindinis šildymas veikia beveik taip pat greitai kaip ir radiatoriai, o hidraulinės sistemos reaguoja šiek tiek lėčiau. Bet tai nereiškia, kad jums reikės šalti, esant žemai temperatūrai. Svarbu suprasti, kaip galite nustatyti savo sistemą tam, kad ji atitiktų jūsų gyvenimo būdą ir jūsų vidaus patalpose palaikytų komfortišką temperatūrą. Pavyzdžiui, jei turite hidraulinę sistemą, galite pakeisti nustatymus tam, kad užtikrintumėte, jog naktį kambario temperatūra nukristų tik trimis laipsniais.


5 (-asis) mitas: grindinis šildymas gali būti įrengiamas tik grindyse
Gali nuskambėti kaip naujiena, bet jūs iš tiesų galite įrengti grindinį šildymą ne tik grindyse. Kad kambariai dar greičiau įšiltų, galite taip pat įrengti šildymą sienose ir lubose. Iš esmės grindinis šildymas neatima papildomos vietos, todėl galite puikiai integruoti jį į bet kokį modernų dizainą.
6 (-asis) mitas: kojos ištinsta dėl grindinio šildymo
Grindinio šildymo gyvavimo pradžioje kambario temperatūra galėdavo pakilti iki net daugiau kaip 35 °C, o jei taip nutikdavo, pėdos galėdavo ištinti. Bet su šiandien rinkoje esančiomis sistemomis tokių reiškinių nebėra, ypač jei jūsų namas yra gerai izoliuotas. Būtent grindinio šildymo derinimas su šilumos siurbliais leidžia sistemai šaldyti, o tai tampa privalumu karštais vasaros mėnesiais.


7 (-asis) mitas: grindinis šildymas yra kenksmingas
Grindinis šildymas neleidžia alergines reakcijas ar ligas sukeliančioms dulkių dalelėms cirkuliuoti. Namų savininkai gali taip pat džiaugtis geresne drėgme ir sveikesne aplinka be dulkių erkių ir pelėsio, o aplinka yra ypač sveika alergijų ir kvėpavimo problemų turintiems žmonėms.
8 (-asis) mitas: negalima derinti grindinio šildymo su parketu
Jei atsižvelgsite į keletą faktorių, galite nesunkiai derinti grindinį šildymą su parketu. Jei naudosite stabilų ir drėgmei atsparų medienos tipą bei kelių sluoksnių versiją, kurioje lentos yra iki 15 cm pločio, ši sistema jums turėtų puikiai tikti!
