

Ar yra magiškas skaičius?
Dažniausiai patariama patalpose palaikyti 21–22 °C temperatūrą, nes ji yra ideali ir sveikiausia temperatūra, gyvenant patalpoje bet kuriuo metų laiku. Vis dėl to ideali temperatūra asmenims gali skirtis – šiltesnė aplinka yra tinkamesnė kūdikiams, senesnio amžiaus žmonėms ir sergantiesiems. Kitiems žmonėms gali visą laiką būti šilta, todėl „įprasta” temperatūra pasirodys per karšta.
Taigi nustatant jūsų būsto „idealią” oro temperatūrą, pirmasis klausimas, į kurį turėtumėte atsakyti, kiek šilta turėtų būti jūsų namuose. Šį klausimą turėtumėte aptarti su kitais po tuo pačiu stogu gyvenančiais žmonėmis, kad rastumėte temperatūros „aukso viduriuką”, kuris tiktų visiems.
O jei yra per karšta?
Aplinka, kurioje gyvename, turi tiesioginį poveikį mūsų gerai savijautai, o esant per aukštai oro temperatūrai, kai kuriems žmonėms yra sunkiau užmigti. Vaikai yra ypač jautrūs namų kambario temperatūrai – kai kuriems jų, per karštas (ir įprastai per sausas) namų oras gali sukelti kvėpavimo sunkumų, kurie gali išprovokuoti dar rimtesnius kvėpavimo sutrikimus.
Vyresni žmonės taip pat dažnai patiria nepatogumų perkaitintame kambaryje, o perkaitimas naktį, kaip manoma, yra veiksnys, lemiantis rimtas ligas, tokias kaip širdies priepuoliai, insultas ir astma.
Patalpų perkaitinimas taip pat yra nuostolingas. Net žmonėms, kurie nesuka galvos dėl pinigų, nėra protinga juos išleisti šildymui, kurio nereikia.
O jei yra per šalta?
Galima sutikti tokių žmonių, kurie pataria „šiltai apsirengti“, o ne naudoti šildymą – tai jau šykštusis požiūris į gyvenimą.
Dar vienas aspektas, kurį svarbu apsvarstyti, yra komfortas. Per šaltame kambaryje taip pat gali būti sunku užmigti ir susikaupti mokytis arba dirbti. Jei gyvenate su studentu, ar žmogumi, dirbančiu iš namų, tai informacija, kurią svarbu įsidėmėti.
Buvimas per šaltame kambaryje gali sukelti raumenų skausmą ir tingumą, nes kūnas negali atsipalaiduoti, nuolat kovodamas su šalčiu. Esant šaltam orui, taip pat gali padidėti apetitas, todėl daugelis iš mūsų persivalgo norėdami palaikyti kūno šilumą. Galbūt dėl to tiek daug iš mūsų, atėjus pavasariui, bando numesti „žiemos kilogramus“?
Kaip galime tai padaryti tinkamai?
Kaip jau aptarėme anksčiau, tinkama kambario temperatūra priklausys nuo jūsų namų ūkio / būsto. Sumontavus aukštos kokybės atvirkštinio ciklo oro kondicionierių, būsite vienu žingsniu priekyje, be to, naudinga užkamšyti namus, patikrinti šilumos izoliaciją, įsitikinti, kad turite pakankamai šiltą patalynę ir nustatyti termostatą apatinei sutarto temperatūros intervalo ribai. Nepamirškite, kad jūs negalite kontroliuoti metų laikų kaitos, bet galite kontroliuoti komfortą savo namuose.
Ar žinojote?
Atvirkštinio ciklo oro kondicionierius taip pat yra vadinamas „šilumos siurbliu“. Jis paprasčiausiai įtraukia šilumą iš lauke esančio oro, net ir viduržiemio naktimis, ir šaltnešiu perduoda į jūsų būstą, kad orą sušildytų (arba atvėsintų) prieš pasiskirstant jį po patalpą. Šilumos siurbliai yra veiksmingas būdas, leidžiantis šildyti namus visą žiemą.